sobota, 31 grudnia 2016

Niewesole życzenia noworoczneKoniec roku. Kolejnego roku..
Czas na refleksję.
Miło wspominam miniony rok – dużo podróżowałam, wiele czasu przeznaczyłam  dla przyjaciół i rodziny, osiągnęłam wiele sukcesów wystawowych. Niestety na miniony rok  cieniem kładzie się sytuacja polityczno-gospodarcza. Gdzieś na dnie mojej świadomości zawitał niepokój – o to co będzie, jaki będzie następny rok .  Nawet jeśli  nie myślę o tym zbyt świadomie , zajęta swoimi sprawami i problemami , gdzieś z głębi dobiega głos – hola, hola – jakie plany , a czy jesteś pewna że w 2018 roku będziesz miała paszport ? Hola, jakie wystawy w Europie ? A może będą granice i aby przejechać trzeba będzie uzasadnić cel wyjazdu .. Na piśmie , z trzema pieczątkami !
Oto jestem obywatelem śmiesznego państewka , rządzonego przez śmiesznych napuszonych ludzi owładniętych paranoją . Oto ci ludzie wybrani w demokratycznych wyborach przez sfrustrowaną MNIEJSZOŚĆ społeczeństwa dokonali zamachu na moją wolność i na moje poczucie bezpieczeństwa.
Mam doła. Jestem bardzo smutna i zaniepokojona . Nie mam zamiaru przyglądać się bezczynnie gdy banda niekompetentnych paranoików demontuje to co żmudnie przez lata składaliśmy do kupy.
Nie mam zamiaru zastanawiać się co takiego zrobiłam czy zrobiliśmy , że część społeczeństwa pobiegła jak w dym za demagogią i populizmem. Że trwa wyrzynanie watahy – tej w przenośni i nie.
Nie zgadzam się , że popełniłam grzech zaniechania , że mogłam uświadamiać ludziom jak dobrze żyje się w kraju w którym wszystko , a przynajmniej większość jest przewidywalna, gdzie człowiek z telewizora przemawia do mnie zrozumiałym językiem , gdzie zasady prowadzenia biznesu sa w miarę przejrzyste i nikt nie posądza mnie – właściciela firmy o wyłudzanie czegokolwiek od kogokolwiek.
Nie zgadzam się na rzeczywistość Anno Domini 2017 i na miarę swoich skromnych sił będę się starała ją zmienić !
To jest moje przyrzeczenie noworoczne , jakkolwiek brzmi to patetycznie
Za MOJA, WASZA I NASZĄ Wolność osobistą ! Wara wszelkiej maści pojebom od mojego życia!

2 komentarze: