niedziela, 6 listopada 2016

Czy też tak macie ?!
Pisząc kolejny tekst o rodezjanach odkryłam , że … ja mam charakter rodezjana !!!   
Próbując scharakteryzować naszą rasę niechcący  opisałam  swój charakter.

Podobnie jak rodezjan  jestem nieufna w stosunku do osób obcych i wszelkie nowe znajomości traktuję z rezerwą.  Z trudem się zaprzyjaźniam. Jeśli jednak zaprzyjaźnię się to na całe życie. Mogę tego kogoś nie widzieć kilka lat , lecz gdy spotykamy się ponownie – czuję się tak jakbyśmy nie widzieli się kilka dni. Dla przyjaciół zrobię wszystko.

 Jeśli ktoś wyrządzi mi krzywdę – zapamiętam to  na zawsze. Nawet po latach trzęsę się z oburzenia na myśl o czyjeś nielojalności .

 Nie zapominam ale też nie rozpamiętuję.  
  
Nie jestem agresywna i nikogo nie zaatakuję bez powodu, ale jeśli ktoś będzie chciał wyrządzić  krzywdę mnie ,  mojej rodzinie lub przyjaciołom to niech lepiej uważa bo nie ręczę za siebie.

Zazwyczaj gdy ktoś mnie w sposób bezpośredni atakuje – odchodzę , ale jeśli jestem zmuszona do obrony – bywam straszna .

 Uwielbiam sport a szczególnie sport który wymaga inteligencji i sprytu.  Jestem raczej długodystansowcem niż sprinterem.  Lubię  pływać ale bez przesady – nikt mnie nie zmusi do pływania w maju lub we wrześniu.  

Nie znoszę bezmyślnej dyscypliny ani w pracy ani w życiu prywatnym , jeśli coś robię to muszę być do tego przekonana. Wszelka rutyna nudzi mnie i męczy.

Nie znoszę podniesionego głosu , ale również nie lubię gdy ktoś się pieści i nadużywa zdrobnień. 

Uwielbiam towarzystwo ludzi inteligentnych  i z poczuciem humoru. 

Nie znoszę chamstwa pod żadną postacią.

Gdy ktoś jest zbyt nachalny staję się nieprzyjemna.

Doskonale czuję się w stajni i w lesie jak i na przyjęciu u amerykańskiego ambasadora w Brukseli.

… i niestety – uwielbiam dobre jedzenie ! 

Pytanie tylko kto do kogo się upodobnił ???2 komentarze:

  1. No właśnie, właśnie.... myślę, że wielu z nas - posiadaczy RR-ów - nie na darmo wybrało tę rasę... podobieństwa się przyciągają :-)

    OdpowiedzUsuń