środa, 28 września 2016

Hodowlany Olimp - świadoma ignorancjaŚwiadoma ignorancja

Jeśli rzeczywistość nie spełnia Twoich oczekiwań, trzeba zmienić rzeczywistość. Zabierasz się do pracy. Zarzucasz Klub Rasy bezsensownymi pytaniami, denerwując się gdy na czas nie otrzymujesz odpowiedzi.  Czujesz się szykanowany, a na najbliższym zgromadzeniu  głosujesz za votum nieufności  dla zarządu. 
Dopinasz swego – zarząd podaje się do dymisji, ale jakoś brakuje osób chętnych aby wejść do zarządu. Wchodzisz więc Ty.. wreszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu. Otaczasz się ludźmi, którym ufasz i którzy są Tobie oddani. Tylko … dlaczego klub się sypie , a członkowie odchodzą … Niestety szybko trzeba zawiesić działalność klubu , ale za to już  obwiniasz innych, którzy uniemożliwili Tobie działanie .

Na polu wystaw Twoja cierpliwość wreszcie opłaciła się – po prawie dwóch latach  wytrwałego jeżdżenia co tydzień na wystawy masz trzy wnioski na Championa Polski. Wreszcie ! Teraz masz to na piśmie ! Twój pies jest championem , o czym zawsze byłeś przekonany, choć  inni jakoś mniej….

Teraz możesz przystąpić do realizacji kolejnego planu – rozmnożenie !!! 
Twój pies / suka musi mieć potomstwo , jest tak piękny, a szczeniaczki będą jeszcze piękniejsze … Wiesz wszystko, więc i wiesz jak powinien wyglądać partner Twojej suki lub partnerka dla psa. Przystępujesz do poszukiwań  ze zdziwieniem przyjmując kolejne odmowy, wreszcie znajdujesz kogoś kto zechce pokryć swoim psem Twoją sukę. Na pytanie czym się kierujesz wyborem tego partnera odpowiadasz – muszę pokryć , więc mi wszystko jedno !
W tym miejscu należałoby przerwać , bo większość ludzi kończy w tym miejscu … Szczeniaczki trafiają na Allegro, OLX, upychane za pół darmo lub w promocji – dwa w cenie jednego. Gdy maja szczęście – trafiają do dobrych domów i wiodą szczęśliwe życie , część niestety trafi do adopcji ( bo nie wiedziałam/em że pies taki duży urośnie, córka ma alergię , urodziło się dziecko i pies na nie warczy, nie ma kto z psem wychodzić na spacer, żona poszła do pracy a pies demoluje z nudów mieszkanie ) a część do dalszej hodowli – i historia zatacza koło ….. 

Ale  ja chce dopisać szczęśliwe zakończenie …

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz