czwartek, 13 lipca 2017

Jak zostać najbardziej lubiana osobą na wystawach ? Zasady

Jakiś czas temu znajoma udostępniła angielski tekst pod tytułem “Zasady wystaw psów “, myślę , że moja luźne tłumaczenie i  interpretacja będzie doskonałym podsumowaniem cyklu „ Ściana płaczu”.
Jak zostać najbardziej lubianą osobą na wystawach ? Zasady.

1.       Nie wygrywaj za dużo. A właściwie staraj się przegrywać. Ludzie kochają przegranych, zawsze mogą pocieszyć i dzięki temu poczuć się lepiej.  Zwycięzcy nikt przecież nie będzie pocieszać !

2.       Nie chwal się posiadanym programem hodowlanym dzięki któremu hodujesz psy o wysokim wyrównanym standardzie. Nie chwal się, że w ogóle wiesz co to takiego ten program hodowlany. Jeszcze ktoś poczuje się urażony Twoją arogancką wiedzą.

3.       Nigdy nie wyrażaj swojej opinii. Na żaden temat. Nawet jeśli ktoś spyta cie o pogodę, to udziel niejednoznacznej odpowiedzi.  Ludzie nie lubią tych, którzy maja jakieś zdanie na jakikolwiek temat. Jeszcze może się okazać , że masz racje. Jeśli ktoś spyta cię o opinię , zapytaj go co jadł na obiad

4.       Nigdy nie rozmawiaj z nikim na temat psa, który właśnie znajduje się  w ringu. Nigdy i pod żadnym pozorem nie krytykuj i to jeszcze w oparciu o standard rasy. Wyda się , że znasz standard! Jeśli ktoś spyta cie o zdanie na temat prezentowanego psa , uśmiechnij się miło i odpowiedz, że jest to najbardziej spektakularny przedstawiciel rasy jakiego kiedykolwiek widziałeś. I to nawet jeśli kuleje na cztery łapy.

5.       Nigdy nie miej przyjaciół. To podstawa przetrwania. Ludzie, których uważasz za swoich przyjaciół pierwsi podstawią ci nogę w ringu.

6.       Jeśli ktoś spyta cie co robisz, że Twój pies tak świetnie wygląda i jest w super kondycji , odpowiedz , że nie masz bladego pojęcia. Podziękuj grzecznie i wyraź nadzieję , że tak będzie zawsze.
7.       Zasada nadrzędna – nigdy nie mów prawdy. Kłam wszystkim na wszystkie tematy. Jeśli ktoś zechce cię słuchać , mów to co chciałby usłyszeć. Dzięki temu zdobędziesz opnie osoby bardzo mądrej , znawcy rasy , który poznał się na mądrym adwersarzu.

Nigdy nie daj poznać, że doszedłeś do wszystkiego sam. Podkreślaj na każdym kroku jak wiele zawdzięczasz wielu. Twoje sukcesy są niczym innym jak przypadkiem , który wydarzył się w Twoim życiu, bo posłuchałeś  mądrych rad wielu mądrych osób. Dzięki temu wszyscy będą uważać cię za najmądrzejszą osobę w rasie i wioskowego głupka równocześnie.

6 komentarzy:

 1. NO TO PO CO BRAĆ W NICH UDZIAŁ???? Uważam, że wystawy są dobre dla hodowców ale nie dla psów. Może warto się nad tym zastanowić? Często nie widać tam miłości tylko biznes.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O biznesie proszę przeczytać mój poprzedni post. A powyższy tekst jest ironicznym zartem. Równie dobrze można zamienić słowo "wystawy" na "korporacja" i też będzie pasować.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. Wydaje się to być trudne do zrealizowania 😳

  OdpowiedzUsuń