sobota, 4 marca 2017

Jak wybrać najlepsze szczenię z miotu ?


Wiele osób zadaje  sobie takie pytanie. I uwierzcie mi na słowo - nie ma jednej odpowiedzi. To co jest najlepsze dla jednych wcale nie musi być najlepsze dla innych.
 W kilku krótkich postach spróbuję opisać jak dokonać wyboru najlepszego szczenięcia. Ale na początek odpowiedzcie sobie na pytanie sami - co to znaczy najlepsze szczenię ? Czy to, ktore zachowuje się najlepiej ? Czy to, które jest najbardziej skore do zabawy , czy może to, które najszybciej sie uczy ? Czy może największe szczenię, a może o najsłodszym wyrazie pyszczka ?
A może najciemniejsze ? Może wręcz przeciwnie to najjaśniejsze?
I tu dochodzimy do sedna - otóż w niemal 100% ludzie przez określenie
Najlepsze szczenię w miocie mają na myśli takie, które wyrośnie na najpiękniejsze zwierzę i będzie wygrywać wystawy. A jeśli nawet ludzie nie mają ambicji wystawowych, to przynajmniej takie, którego wszyscy będą nam zazdrościli. Jeśli ktokolwiek i kiedykolwiek wam to obieca to najzwyczajniej w świecie kłamie.
Tytuł, którego użyłam do nowego cyklu jest więc przewrotny. Nie istnieje bowiem nic takiego jak NAJLEPSZE SZCZENIE, może byc jedynie:
1. potencjalnie wystawowe
2. potencjalnie hodowlane ( punkt 1 wcale nie jest tożsamy z punktem 2!)
3 prawidłowe w danym momencie rozwoju.
W dalszych częściach opowiem Wam jak dokonuję takiego wyboru i dlaczego jedno szczenie, które jest najlepsze dla jednej osoby dla innej wcale być nim nie musi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz