wtorek, 19 września 2017

Akt zemsty... ?Poświęciłam wiele postów genetyce, kilka postów standardowi rasy wraz z komentarzami z wielu źródeł , kilka ostatnich postów poświęciłam budowie i ruchowi …i  gdyby nie fakt , że głownie pisze dla siebie , popadłabym w stan frustracji.  Jak we wstępie zaznaczyłam pisanie bloga motywuje mnie do żmudnego tłumaczenia ciekawych moim zdaniem opracowań, które znalazłam gdzieś w necie lub prasie  i które chciałam utrwalić  dla siebie oraz garstki tych , co nie mają czasu aby przebijać się przez chaos globalnej sieci , a tym bardziej tłumaczyć z obcego języka. A wiem, że może to być równie interesujące dla nich jak i dla mnie. 
No i ze zdziwieniem stwierdzam, że czytają mnie z wypiekami trolle. Tyle , że nie opanowały w szkole podstawowej czytania ze zrozumieniem .  Moje posty są odbierane przez najrozmaitsze ciemne indywidua jako godzące w ich godność  „osobistom” i w ogóle są niepotrzebnie przemądrzałe, bo co jak co ale trolle wiedzę mają rozległą , a godność ogromną…
 „ I co k… jak prowadzi bloga, to myśli k… , że może sędziować ?!”  To cytat z trolla zasłyszany na jednej z ostatnich wystaw , gdzie miałam „przyjemność „ asystować . Takich „k…” było więcej , ale litościwie przemilczę, jak i przemilczę żałosny filmik wrzucony przez trolle do sieci, gdzie widać było moje rzekome  uchybienia regulaminowe, dzięki  którym podstępnie doprowadziłam do wygranej „moich znajomych”.  W malutkiej główce trolla nie ma miejsca na myśli i refleksje, więc może przytoczę kilka komentarzy internautów , którzy anonimowo dokonali rozbioru trollowego filmu.
Oto moje ulubione:  „Wystroiłaś się jak stróż w Boże Ciało i co ?! Nic! Dooopa… Naucz się przegrywać dziewczyno!” … „ Już się witałaś z gąska w ogródku , a tu smakiem trzeba się obejść…. Żałosne”
„Usuń ten film, dziewczyno. Jeszcze możesz wyjść z tego z twarzą.” „ Ja nie znam się na rasie, ale suka, która wygrała jest lepiej zbudowana anatomicznie „
Jak powszechnie wiadomo z sieci nic nie znika, więc film ten posiadam na wypadek, gdybym się nudziła i zechciała moich prawników  zaprząc do sprawy z art. 212 paragraf 2 k.k. 
Jednak mam rade dla trolli – nie czytajcie mojego bloga  albo poproście kogoś starszego lub lepiej wykształconego , aby wam wytłumaczył o czym jest tekst.  Pisać nie przestanę , bo robię to dla siebie i dla wspomnianej garstki ludzi, którzy chcą się czegoś więcej  dowiedzieć.  Asystować też nie przestanę , więc być może kiedyś będę sędzią kynologicznym i stanę  oko w oko z Waszym hodowlanym unikalnym „sukcesem” …  Nie chciałabym być wtedy  pomówiona o zemstę , bo nie jestem z natury mściwa i staram się zachować obiektywny osąd ….
 Jednak jeśli zwierzątko ma głowę nietypową dla rasy , z wadliwym osadzeniem ucha, kształtem czaszki, kształtem oka, z płaska i płytka klatką  i rusza się w sposób nietypowy … to nawet najładniejszy sposób prezencji nie pomoże.  I nie będzie to akt zemsty.
Na koniec dwa szkice na podstawie zdjęć umieszczonych przez trolle na dowód jak niesprawiedliwie zostały potraktowane w ringu , bo przecież pies jest unikalnej budowy i urody. Oceńcie sami….
Z pewnością trolle mają inna wiedzę o standardzie rasy niż ja ….2 komentarze:

  1. i "smieszno i straszno"... cytując klasyka... i niestety prawdziwie..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciemno wszedzie, głucho wszędzie... Co to będzie, co to będzie .... :(

      Usuń